[HD1080p] Özgürlük Yürüyüşü (2015) izle film Türkçe Dublaj

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

Özgürlük Yürüyüşü Tüm Filmi Ücretsiz İzle, Özgürlük Yürüyüşü türkçe dublaj izle, Özgürlük Yürüyüşü altyazılı izle, Özgürlük Yürüyüşü Ücretsiz indirin


En yeni filmleri full HD kalitesinde izleme imkanı sunuyoruz. Yabancı Filmler HD filmleri online olarak 1080p kalitesinde izleyin. Festivalin en seçkin yapımlarını ve filmlerini Türkçe altyazılı ve orijinal dilinde izlemek için free9k.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Özgürlük Yürüyüşü: David Oyelowo
Özgürlük Yürüyüşü  2015

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

============================================================

6 Şubat 2015 Sinemada / 2s 8dk / Dram, Tarihi, Biyografik
Yönetmen Ava DuVernay
Senarist Paul Webb
Oyuncular: David Oyelowo, Tom Wilkinson, Carmen Ejogo
Orijinal adı Selma

============================================================

Özet ve Detaylar Aile Arasında

Selma, Ava DuVernay'ın yönettiği ve Paul Webb'in yazdığı 2014 tarihli bir drama filmi. Hikâyesi James Bevel, Hosea Williams, Martin Luther King Jr. ve John Lewis liderliğindeki 1965 Selma'dan Montgomery'ye oy hakları yürüyüşüne dayanmaktadır. Başrollerde David Oyelowo Martin Luther King Jr., Tom Wilkinson ABD Başkanı Johnson, Tim Roth siyasetçi George Wallace, Carmen Ejogo King'in eşi Coretta Scott King ve Common ise Bevel'i canlandırmıştır.

Selma ilk kez 11 Kasım 2014'te Amerikan Film Enstitüsü Festivali'nde gösterildi. 25 Aralık'ta ABD'nin sınırlı gösterimi başladı ve yürüyüşün 50. yıldönümünden iki ay önce 9 Ocak 2015'te çok sayıda sinemada gösterime girdi. Film, tarihi yürüyüşün 50. yıldönümü anısına 20 Mart 2015'te yeniden gösterime girdi.

Selma, DuVernay'ın yönetmenliği ve Oyelowo'nun performansıyla eleştirel beğeni topladı. Tarihsel tutarlılık açısından Johnson'ı kötü adam olarak göstermesi ve önde gelen Yahudi sivil hak liderlerinin filmde yer almamasına odaklanan bazı eleştirilerle karşılandı. Film En İyi Film dalında aday gösterildi ve 87. Akademi Ödülleri'nde En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kazandı. Ayrıca En İyi Film - Drama, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere dört Altın Küre Ödülü'ne aday gösterildi, En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kazandı.

1965'te Alabama eyaletinin Selma kentinden eyalet başkentine giden 87 km'lik bir yol vardı. Bu yolda o dönem ABD tarihine geçen üç protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Martin Luther King'in öncülük ettiği bu yürüyüşler, kamuoyunu harekete geçirdi ve dönemin ABD Başkanı Johnson Oy Hakkı Kanunu konusunda köşeye sıkıştı. Nihayetinde protestolar etkili oldu ve kanun çıktı. 
Değişen Amerika'nın hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini Ava DuVernay'ın üstlenirken filmin senaryosu Paul Webb'e ait. Filmin başrolünde David Oyelowo yer alırken Tim Roth, Tom Wilkinson, Oprah Winfrey, Martin Sheen, Carmen Ejogo, Cuba Gooding Jr. gibi isimler zengin oyuncu kadrosunda kendisine eşlik ediyor. Bu epik ve tarihi yapımın prodüktörlüğünü ise “12 Yıllık Esaret / 12 Years A Slave” filminin yapımcıları üstleniyor.


Full HD Film izleme keyfini ayağınıza getirdik. Online sinema, film izle platformumuzda en yeni filmleri en yüksek kalitede izleme ayrıcalığını yaşayın.

Tags:

Özgürlük Yürüyüşü Türkçe Dublaj, Özgürlük Yürüyüşü izle altyazılı, Özgürlük Yürüyüşü ne zaman çıkacak, Özgürlük Yürüyüşü Online, Özgürlük Yürüyüşü Filmini Türkçe Dublaj, Özgürlük Yürüyüşü Türkçe Dublaj İzle full hd tek parça, Özgürlük Yürüyüşü izle, Özgürlük Yürüyüşü cinemaximum,

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments