[HD1080p] Whiplash (2015) izle film Türkçe Dublaj

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

Whiplash Tüm Filmi Ücretsiz İzle, Whiplash türkçe dublaj izle, Whiplash altyazılı izle, Whiplash Ücretsiz indirin


En yeni filmleri full HD kalitesinde izleme imkanı sunuyoruz. Yabancı Filmler HD filmleri online olarak 1080p kalitesinde izleyin. Festivalin en seçkin yapımlarını ve filmlerini Türkçe altyazılı ve orijinal dilinde izlemek için free9k.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Whiplash: J.K. Simmons, Miles Teller

Whiplash  2015

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

MKV — FLV — HD — 9K ULTRA HD

============================================================

16 Ocak 2015 Sinemada / 1s 47dk / Dram, Müzik
Yönetmen Damien Chazelle
Senarist Damien Chazelle
Oyuncular: Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser

============================================================

Özet ve Detaylar Aile Arasında

Whiplash, 2014 çıkışlı Amerikan drama filmi. Damien Chazelle tarafından Princeton High School (New Jersey)'nin stüdyo grubundaki anılarından yola çıkılarak yazılıp yönetilmiştir. Filmin başrol oyuncuları caz okuyan bir bateri öğrencisini canlandıran Miles Teller ve onun sert mizaçlı hocasını canlandıran J. K. Simmons'dır. Filmde ayrıca Paul Reiser ve Melissa Benoist da oyuncu olarak yer almaktadır.

Whiplash prömiyerini 16 Ocak 2014'te 2014 Sundance Film Festivali'nde US Drama kategorisinde yapmıştır. Film festivalin açılış filmi olarak gösterilmiştir. Filmin uluslararası dağıtım hakkının sahibi Sony Pictures Worldwide'dır. Film 87. Akademi Ödülleri'nde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu(Simmons için), En iyi Film Kurgusu ve En İyi Ses Miksajı olmak üzere üç ödül almıştır.

Andrew Neiman (Miles Teller), New York'ta bulunan ünlü Shaffer Konservatuvarı'nda birinci sınıf öğrencisidir. Andrew küçük yaşlarından itibaren bateri çalmaktadır ve en büyük hedeflerinden biri hayran olduğu caz bateristi Buddy Rich gibi çalabilmektir. Konservatuvarın en prestijli hocası olan Terence Fletcher (J. K. Simmons), Andrew'ı kendi grubundaki baterist Carl (Nate Lang)'a alternatif olarak grubuna alır. Fletcher öğrencilerine rahatsız edici boyutta sert davranan bir hocadır; öğrencilerle alay etmekten hatta onlara hakaret etmekten çekinmez. Grup Hank Levy'nin "Whiplash" adlı eserini çalmaya başlayınca, Fletcher istediği tempoyu tutturamadığı için Andrew'a sandalye fırlatır ve onu tüm sınıfın içinde küçük düşürür.

Bunun üzerine Andrew Fletcher'ı etkilemek için, kendisinin dikkatini dağıttığına inandığı kız arkadaşı Nicole (Melissa Benoist)'den ayrılır ve sonunda elleri kanayana kadar kendini çalışmaya adar. Yerel bir caz yarışmasında Andrew kendisine emanet edilen Carl'ın nota dosyasını kaybeder ve bunun üzerine sahneye çıkma fırsatı bulan Andrew "Whiplash" 'i notalara bakmadan, hafızasından çalar. Fletcher, Andrew'ı Carl'ın yerine baş bateristliğe getirir. Ama bu durum uzun sürmez Fletcher, Andrew'ın eski sınıfındaki baterist Ryan'ı (Austin Stowell) gruba alır ve onu baş baterist yapar.

Ertesi gün, Fletcher oldukça üzgün bir şekilde sınıfa yetenekli eski bir öğrencisi olan Sean Casey'in ölüm haberini verir, Sean bir trafik kazası nedeniyle ölmüştür. Grup "Caravan" adlı parçayı çalışmaya başlar ama Ryan tempoyu tutturmakta zorlanmaktadır. Fletcher Andrew, Ryan ve Carl'ı saatler süren bir seçmeye alır, bu sırada sınıf dışarıda beklemektedir. Oldukça uzun süren bu seçmenin sonucunda baş bateristliği Andrew'a verir.

Caz yarışmasına giderken, Andrew'ın otobüsü bozulur. Yarışmaya yetişmeye çalışan Andrew, bir araba kiralar ama bateri çubuklarını araba kiralama acentesinde unutmuştur. Çubuklarını almak için telaşlı bir şekilde tekrar yola çıkan Andrew dönüş yolunda kaza yapar. Arabanın enkazından sürünerek çıkan Andrew ağır yaralı bir biçimde sahneye çıkar. Yaralarından dolayı çalamaz hale gelen Andrew, Fletcher tarafından gruptan çıkartılır. Bunun üzerine Andrew sahnede, jürinin gözü önünde Fletcher'a saldırır ve zorla sahneden indirilir.

Birkaç gün sonra, Andrew Shaffer'dan atılır ve Sean Casey'nin ailesinin avukatıyla tanışır. Avukat Andrew'a, Sean'nın aslında araba kazası sonucunda ölmediğini, intihar ettiğini açıklar. Sean kendini asmıştır çünkü Sean'da Fletcher'ın sınıfına girdikten sonra anksiyete ve depresyon baş göstermiştir. Andrew mahkemede Fletcher alehine tanıklık yapar ve böylelikle Fletcher Shaffer'dan atılır ve öğretmenlikten men edilir.

Aylar sonra, Andrew Fletcher'ı bir kulüpte sahne alırken görür. Birlikte bir şeyler içerler ve Fletcher öğrencileri neden normalin üstünde bir şekilde zorladığını anlatır; Fletcher böylelikler öğrencilerinin mükemmelliği yakalayabileceğine inanmaktadır. Fletcher, Andrew'ı bir festivalde çalmak üzere kendi grubuna davet eder. Andrew bu teklifi kabul eder ve Nicole'ü konserine davet eder; ama artık Nicole'ün yeni bir ilişkisi vardır, Nicole bu daveti reddeder.

Sahneye çıkan grubu yönetmeye başlayan Fletcher, gruba Andrew'da notasının bulunmadığı bir şarkı çaldırır. Fletcher, Andrew'un yanına gelerek onun kovulmasına neden olan ifadeyi kendisinin verdiğini bildiğini söyler ve böylelikle Fletcher Andrew'dan intikamını almaktadır. Andrew oldukça küçük düşmüştür sahneyi terk eder, ama sonra sahneye geri döner seyirciyle konuşan Fletcher'ı bölerek bir anda "Caravan"'ı çalmaya başlar. Grubun geri kalanı Andrew'a katılır ve birlikte "Caravan"'ı çalarlar, sürpriz bir şekilde bir süre sonra Fletcher da grubunu takip eder. Andrew performansını muazzam bir bateri solosuyla bitirir; solonun sonunda Fletcher Andrew'ı takdir etmek için başını öne eğer.


Full HD Film izleme keyfini ayağınıza getirdik. Online sinema, film izle platformumuzda en yeni filmleri en yüksek kalitede izleme ayrıcalığını yaşayın.

Tags:

Whiplash Türkçe Dublaj, Whiplash izle altyazılı, Whiplash ne zaman çıkacak, Whiplash Online, Whiplash Filmini Türkçe Dublaj, Whiplash Türkçe Dublaj İzle full hd tek parça, Whiplash izle, Whiplash cinemaximum,

rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments